Hizmetlerimiz için Şartlar & Koşullara erişin.

İlgili bölüme gitmek için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

Genel Türkçe kurslarına katılan öğrenciler 16 yaşından büyük olmalıdır.
Çocuklar için Türkçe derslerine katılan öğrenciler 6 yaşından büyük olmalıdır.

Genel Türkçe sınıflarında 1 ders süresi 50 dakikadır. Her 50 dakikanın sonunda 10 dakika teneffüs yapılır. Sınıfın isteğine göre 50 dakika +50 dakika: 100 dakika şeklinde blok ders yapılabilir. Ders materyalleri kurs tarafından temin edilmektedir.

Birebir ders süresi 60 dakikadır. Birebir derslerde ders günleri ve süresi esnektir. Katılımcının talebine göre planlanabilir.

Genel Türkçe kurslarına %90 katılım mecburidir. Öğrenci herhangi bir geçerli mazereti olmadıkça 3 gün üst üste derslere katılmazsa kaydı silinir ve kur ücreti iade edilmez.

Derslere devam eden öğrenci aşağıdaki mazeretlerin dışında kurs iptali ve ücret iadesi talep edemez.

  • Doktor tarafından onaylanmış kurs katılımına engel bir hastalık
  • Farklı bir şehre/ülkeye taşınma
  • Ölümler

Özel Türkçe derslerinde bir kurda en fazla 3 defa ders erteleme yapılabilir. Ders planı katılımcının talebine göre hazırlandığı için uzun süreli erteleme veya kurs iptali mümkün değildir. Ücret iadesi yapılmaz.

Kurs ve kitap ücretleri kurs başlamadan önce kayıt sırasında ödenmelidir.

Genel Türkçe (A1-C1) Kurslarına katılacak öğrenci, ikamet almak için kurstan öğrenci belgesi talep etmeyecekse ücretleri kur kur ödeyebilir. Toplu ödemelerde ekstra kitap ücreti alınmayacaktır.

İkamet almak için kurstan öğrenci belgesi talep edecekler, 1 yıllık öğrenci belgesi alabilmek için 1 yıllık kurs ücretini peşin ödemelidir. Öğrenci ikamet aldıktan sonra kursu iptal ederse kalan ücret kendisine iade edilmeyecektir.

Özel Türkçe derslerinde geçerli bir mazeret göstermeden kurs iptal edilmek istenirse ücret iadesi yapılmayacaktır.

Genel veya özel Türkçe derslerine kayıt yapan ve kurs başlamadan 1 hafta önce kursu iptal etmek isteyen öğrenciden ödediği ücretin 20’si kesilir. Kalan ücret iade edilir.
Kurs başladıktan 1-7 gün / 1-7 saat arası kurs iptalinde ücretin %50’si kesilir ve kalan ücret iade edilir.

Genel Türkçe derslerine kayıt yapan ve kurs başlamadan 1 hafta önce geçerli bir sebepten dolayı kursu ertelemek isteyenlerin hakkı bir sonraki kurs tarihine kadar saklı tutulacaktır.

Hafta içi 8.00-20.00 saatleri arası transfer yapılabilir. Transfer ücreti kişi başı 50$’dır. Yurt dışından gelecek öğrencinin bir gün önceden uçuş bilgilerini doğru bir şekilde kuruma iletmesi gerekir. Kuruma iletilmeyen uçuş erteleme ve iptallerinden kurum sorumlu değildir. Ücret iade edilmez.

Kurum, öğrencinin talebine göre öğrenci yurdu, ev, hotel veya apart rezerve edebilir. Kurum tarafından rezerve edilen tüm konaklama yerlerinden 50 $ rezervasyon ücreti tahsil edilecektir.
Konaklama alanlarının kursa yakınlık uzaklık mesafesi öğrencinin tercihine bırakılmıştır. Konaklama ile ilgili birinci derece muhatap öğrencinin kendisidir. Konaklama ile ilgili anlaşmayı bizzat öğrenci kendisi yapacaktır. Çıkan anlaşmazlıklarda kurum müdahil olmayacaktır.

Öğrenci vizesi almak için kabul mektubu talebinde bulunanlar 200$ ücreti kuruma yollamalıdır. Kurum 3-5 iş günü içinde kabul mektubunun orijinalini kargo ile ulaştıracaktır. Kurum vizenin alınması konusunda elçilik ve konsolosluklarla irtibata geçmeyecektir.
Vize alınıp kursa kayıt yaptırıldığında 200$ toplam kurs ücretine dahil edilecektir. Herhangi bir sebepten dolayı vize alınamaması durumunda 200$ iade edilmeyecektir.

Resmî tatillerde kurum kapalıdır. Resmî tatiller için ilave ders yapılmaz. Genel Türkçe kurslarında A1 ve A2 kuru arasında ara verilmeyecektir. A2 kuru bitiminde 3 gün ara verilecektir.

A2 ve diğer kurlardan kursa başlayacaklar için seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Her kurun bitiminde kur atlama sınavı yapılacaktır. Kur atlama sınavından başarısız olanlar bütünleme sınavına girme hakkına sahiptir. Bütünleme sınavında da başarılı olmayanlar bir önceki kuru tekrarlamak zorundadır. Kursu tekrar etmeden kursun iptali durumunda ödenen ücretin kalanının %20’si kesilecektir.

Öğrenci kursa kayıt yaptırdıktan sonra isterse kurumun anlaşmalı olduğu acentelerden sağlık sigortası yaptırabilir. Anlaşmalı acentelerden sağlık sigortası alanlar aynı zamanda ikamet randevusu alma işlemini de ücretsiz yaptırabilecektir.

Kurs sınavı sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilecektir. B2 veya C1 TÖMER sertifikası için öğrenci ekstra 150$ ödemelidir.

Kurum resmi site ve sosyal medya hesaplarında paylaşmak için sınıf ve öğrenci fotoğraf veya videolarını çekebilir. Bir öğrenci çekim sırasında kaydedilmek veya fotoğraflanmasını istemiyorsa, etkinlik sırasında bunu açıkça belirtmelidir, aksi takdirde okul bu materyalleri belirtilen amaçlar için kullanma hakkını saklı tutar.

Eğer bir öğrenci, kurumdaki herhangi bir şeyden hoşnutsuzluk yaşadıysa, endişelerini öncelikle öğretmeniyle paylaşabilir.
Şikâyet ilgili Müdüre iletilecek ve iki iş günü içinde öğrenciye bir yanıt gönderilecektir. Tüm personel şikayetleri ciddiye alma ve onlarla derhal ve nazikçe ilgilenme sorumluluğuna sahiptir.