Yoğun genel Türkçe kursları 2 Temel (A1, A2) 2 Orta (B1, B2) ve İleri (C1) olmak üzere toplam 5 seviyeden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, her seviyenin sonunda dört temel dil becerisi (dinleme, okuma, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dil bilgisi) kapsayan seviye geçme sınavıyla değerlendirilirler. Başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanır.

Bir beceriden başarısız olan öğrenci bütünleme sınavına girebilirken, birden çok beceriden başarısız olan öğrenci seviye tekrarı yapar. Derslerde TÖMER Türkçe Öğretim Setleri ve bunlara ait çalışma kitapları, CD‘ler, Türkçe öğretim elemanlarınca hazırlanan destekleyici ek dokümanlar kullanılmaktadır. Türkiye’deki üniversitelerde, Türkçe lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler C1 seviyesinde sertifikaya sahip olmalıdır.

Yoğun Günlük Konuşma Türkçesi

Yoğunlaştırılmış günlük konuşma Türkçesi kursları, günlük iletişim dilini esas almaktadır. Dersler konuşma ağırlıklı olup dil bilgisi, ihtiyacı karşılayacak seviyede verilmektedir. Bu kurslara kısa süreli Türkiye’de bulunan her yaştan insan katılabilir. Kurs en az 2 hafta (10 iş günü) en fazla 4 hafta (20 iş günü) sürmektedir. Ders saatleri ve kullanılacak ders materyalleri grubun durumuna göre esnek olabilir.

A1, A2 SINIFLARI B1, B2 SINIFLARI C1 SINIFI
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma
3,1’er  Hafta 5,3’er  Hafta 5,3  Hafta
96’şar Saat 160’şar  Saat 160 Saat

* Günlük 6 Saat – Haftalık 30 Saat – Ders Saati 50 dakika ve 4$
**Grup Sayısı 5 Kişi

Şimdi Başvur

  General-Intensive-Turkish-course

  Yoğun Genel Türkçe

  Grup Sayısı

  • VIP Kurslar Sınıf: 5 Kişi

  Kurs Süresi

  Günlük: 6 Saat – Haftalık: 30 Saat

  • A1, A2 : 96’şar Saat – 3,1’er  Hafta
  • B1, B2 : 160’şar Saat – 5,3’er Hafta
  • C1      : 160 Saat –  5,3 Hafta

  Kurs Başlangıcı

  Her ayın ilk pazartesi günü

  Kurs Seviyesi

  Temel – Orta – İleri

  Kurs Seansları

  Sabah – Öğle

  Kurs Günleri

  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma